فهرست مطالب

اخذ جواز تاسیس فوری با کمترین هزینه مدارک، شرایط، مراحل گرفتن جواز

ابتدای امر به تعریفی از جواز تاسیس می پردازیم که به طور کلی جواز تاسیس چسیت و اخذ جواز تاسیس به چه معناست؟ جواز تاسیس مجوزی است که به اشخاص حقیقی و یا حقوقی جهت سرمایه گذاری و تولید و یا فعالیت در زمینه خاصی داده می شود، برای توضیح بیشتر باید گفت که منظور از اخذ جواز تاسیس در واقع گرفتن گواهی و جوازی است که با توجه به محصولات مختلف و انواع آن از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا وزارت بهداشت مثلا برای اخذ بعضی از کالاها مانند ابزارهای پزشکی (سرنگ ، نخ جراحی …) یا جهاد کشاورزی می توان دریافت کرد که این مجوز ها بجهت تولید در شهرک های صنعتی صادر می گردد.

راهبران ثبت

اخذ جواز تاسیس برای چه افرادی لازم است؟

یا اینکه این جواز چه مزیت;هایی برای افراد به;دنبال دارد؟

امروزه هر شخص حقیقی یا حقوقی برای راه;اندازی یک کسب;وکار نیاز به دریافت مجوزهای مختلف دارد. جواز تاسیس یکی از مهم;ترین مجوزهایی است که بدون اخذ آن، نمی;توان کارگاه یا کارخانه; تولیدی راه;اندازی کرد. البته این مورد تنها دلیل دریافت جواز نیست؛ بلکه مزایای مختلف دیگری نیز به;همراه دارد.
اگر به;دنبال تاسیس کسب;وکاری هستید که یکی از الزامات آن داشتن جواز تاسیس است؛ باید به;طور کلی با این جواز، مزایا و مراحل اخذ آن آشنا شوید. برای آگاهی از این موارد تا انتها با ما همراه باشید.

راهبران ثبت

جواز تاسیس چیست؟

اخذ جواز تاسیس در ایران اهمیت زیادی دارد؛ اما سوال اینجاست که این جواز چیست؟ درواقع باید گفت نوعی مجوز است که وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) آن را تایید می;کند و تنها به اشخاص حقیقی و حقوقی تعلق می;گیرد که بخواهند یک تولیدی راه;اندازی کنند.
شرکتی که بخواهد برای دریافت این مجوز درخواست دهد؛ باید در زمینه تولید محصول مدنظر، به; انجام فعالیت مشغول شود. پس از اخذ این جواز، امکان راه;اندازی کارخانه و کارگاه در شهرک;های صنعتی نیز فراهم خواهد شد.
سامانه جامع اخذ جواز تاسیس به شما کمک می;کند درخواست خود را با ارائه مدارک لازم در سایت مربوط ثبت کنید تا پس از دریافت جواز، امکان راه;اندازی کارخانه تولیدی برای شما فراهم شود.

راهبران ثبت

کاربرد اخذ جواز کسب

اخذ جواز تاسیس در تهران چه کاربردهایی دارد؟ به;طور کلی هر شخص حقیقی یا حقوقی با دریافت این جواز می;تواند برای کسب;وکار خود یک شناسه نیز دریافت کند. این مجوز همچنین به گسترش واحدهای تولیدی یک بیزینس کمک خواهد کرد.

 • افراد با ارسال درخواست خودبه اداره جواز تاسیس و دریافت این مجوز می;توانند تولیدی;های قدرتمندی راه;اندازی کنند که به پیشرفت فرد و اقتصاد کشور کمک می;کند. همچنین از مزایا اخذ جواز تاسیس اینترنتی یا حضوری می;توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صاحب جواز درصورت نیاز می;تواند برای زمین;های شهرک صنعتی درخواست دهد. این زمین معمولا با شرایط کاملا مناسب و وام;های بدون بهره به مدیر تولیدی داده می;شود.
 • وام;هایی که برای دریافت زمین ارائه خواهد شد، بازپرداختی 36 ماهه و هر 3 ماه یک;بار دارند. همچنین 30 درصد آن به;صورت پیش;پرداخت باید تصفیه شود و مابقی بدون سود قسط;بندی خواهند شد.
 • با اخذ جواز تاسیس می;توان برای محصولات، یک علامت تجاری فارسی در اداره ثبت علائم تجاری تعیین کرد.
 • صاحبین تولیدی با اخذ این جواز می;توانند در نمایشگا;های تولیدی و صنعتی مختلف داخلی یا بین;المللی شرکت کنند.
 • با استفاده از این جواز افراد می;توانند وام;های بدون بهره با مبالغ بالا، حتی بیشتر از سقف 5 میلیارد دریافت کنند. لازم به ذکر است میزان وام بسته به نوع جواز متفاوت خواهد بود.

راهبران ثبت

مدارک اخذ جواز تاسیس

با توجه به راهنمای اخذ جواز تاسیس، ابتدا باید شرایط و مدارک اخذ جواز را برای افراد حقیقی و حقوقی بررسی کنیم. لازم به ذکر است شرایط برای هر 2 گروه یک;سان بوده اما طبق قوانین اخذ جواز تاسیس اینترنتی، هر فرد باید مدارک مجزایی ارائه دهد.
از مهم;ترین شرایطی که افراد حقیقی و حقوقی برای اخذ جواز تاسیس اسان باید داشته باشند می;توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اخذ گواهی عدم سوء پیشینه
 2. داشتن تابعیت ایرانی
 3. اخذ مجوز از شهرداری و اداره دارایی
 4. ارائه گواهی پایان خدمت یا معافیت
 5. داشتن حداقل 18 سال سن
 6. مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست اخذ جواز تاسیس انلاین توسط اشخاص حقیقی شامل موارد زیر است:
 7. ارائه مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)
 8. کارت پایان خدمت یا معافیت
 9. اخذ جواز لیست کالاهای تولیدی

راهبران ثبت

شرایط اخذ جواز تاسیس

افراد حقوقی برای دریافت این مجوز علاوه بر داشتن شرایط لازم، باید مدارک زیر را نیز ارائه دهند تا بتوانند از مزایای جواز تاسیس بهره مند شوند. این مدارک عبارت اند از:

 • ارائه کپی از مدارک هویتی مدیرعامل
 • ارائه مهر شرکت
 • ارائه کپی از مدارک هویتی شرکت (روزنامه رسمی شرکت، اساس نامه و اظهارنامه شرکت)
 • اخذ جواز لیست کالاهایی که تولید میشوند.

راهبران ثبت

مراحل اخذ جواز تاسیس

علاوه;بر جمع آوی مدارک لازم، می;توانید با یافتن بهترین شرکت اخذ جواز تاسیس، مراحل دریافتن این مجوز را در زمانی کوتاه و با کمترین دردسر طی کنید. به طور کلی این مراحل را میتوان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • جمع;آوری مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست
 • مراجعه به سامانه وزارت صمت
 • اخذ نام;کاربری و پسورد (کلمه عبور)
 • کامل کردن مراحل ثبت;نام
 • تنظیم طرح توجیهی و ثبت درخواست
 • بررسی مدارک
 • درصورت نیاز اصلاح مدارک
 • تایید مدارک و صدور جواز
 • مراجعه حضوری برای اخذ جواز تاسیس

مراحل صدور جواز اینترنتی

در این بخش به شرایط و مراحل صدور اینترنتی جواز تاسیس می پردازیم که البته شما می توانید با مراجعه ی تلفنی به موسسه ی راهبران ثبت کلیه ی مراحل را به ما بسپارید اما جهت آگاهی شما مراحل صدور جواز را به شرح زیر آورده ایم :

 • ورود كلمه كاربري و رمز عبور (در صورتيكه نداريد حساب كاربري ايجاد نماييد)
 • ثبت درخواست
 • تعيين اولويت موضوع
 • صدور جواز

جواز تاسیس حقیقی و حقوقی چه تفاوتی دارند؟

با توجه به مدارک و شرایطی که در بالا ذکر شد باید خیلی تفاوتی در نحوه اخذ این 2 نوع مجوز وجود ندارد. تنها باید بررسی کنید برای که برای راه;اندازی کسب;وکار و واحد تولیدی خود، به ;چه میزان وام و تسهیلات نیاز دارید؟
طبیعیتا تسهیلاتی که برای جواز تاسیس حقوقی در نظر می;گیرند بیشتر از افراد حقیقی است. پس اگر نیاز ضروری به استفاده از وام در مبالغ بالا داشتید؛ توصیه می;کنیم جواز تاسیس حقوقی را انتخاب کنید.

راهبران ثبت

مزایای دریافت جواز تاسیس

 • امکان دریافت وام و تسهیلات دولتی با بازپرداخت بلندمدت و بهره کم
 • وجود معافیت‌های مالیاتی برای دارنده مجوز بعد از بهره‌برداری از محصول
 • اختصاص یافتن زمین صنعتی در یکی از شهرک‌های صنعتی به دارنده جواز
 • ثبت علامت تجاری فارسی برای کسب و کار در مرکز مالکیت معنوی
 • امکان شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی

راهبران ثبت

هزینه اخذ جواز تاسیس

آیا بهدنبال اخذ جواز تاسیس ارزان هستید؟ در حقیقت باید گفت این جواز هزینه خاصی برای شما به;همراه ندارد و اگر وقت کافی برای طی کردن مراحل آن داشته باشید؛ فقط یک هزینه مختصر واریز به بانک برای شما ایجاد میشود.
در شرایطی که وقت یا حوصله کافی برای طی کردن مراحل آنلاین که شامل مراجعه به وب سایت ها است و همچنین جمع آوری مدارک لازم را ندارید؛ باید این کار را به افراد مطمئن در مجموعه های مربوط مانند اخذ جواز تاسیس ونک واگذار کنید.
در این صورت لازم است هزینه وکالت دادن به فرد و همچنین دستمزد را درکنار مبلغ واریزی به بانک برآورد کنید تا هزینه نهایی مشخص شود. به;طور کلی برای اخذ این جواز لازم نیست مبلغ بالایی پرداخت کنید.

راهبران ثبت

جمع بندی جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس یکی از مهم ترین کارهایی است که افراد حقیقی و حقوقی پیش از راه اندازی یک شرکت و کارخانه تولیدی باید انجام دهند. بدون این مجوز نمی توان کارگاه تولیدی تاسیس کرد.
البته این ضرورت به نفع افراد نیز هست. چراکه با دریافت جواز تاسیس، صاحب کسب و کار میتواند از وام و تسهیلات بدون بهره استفاده کند و با این کمک هزینه، به راه اندازی کسب و کار در زمانی کوتاه مشغول شود. همچنین امکان بهره مندی از زمین های شهرک صنعتی به وجود می;آید

شروع یک اتفاق خوب

برای درخواست ثبتی به صورت آنلاین کلیک کنید.

enemad-logo

مراقب کلاهبرداران باشید!
راهبران ثبت هیچ شعبه ی دیگری ندارد
به آدرس سایت توجه کنید:

www.raasabt.ir