چطور یک موسسه آموزشی ثبت کنیم ؟

چطور یک موسسه آموزشی ثبت و راه اندازی کنیم ؟

موسسات آموزشی در ایران انواع مختلفی دارند و بر اساس موضوع فعالیت و آموزشی که میخواهند ارائه بدهند معمولا از روش های مختلفی مجوز اخذ می کنند ، به صورت کلی موسسات آموزشی شامل :

آموزشگاه ها ، مراکز آموزشی خصوصی ، موسسات غیر انتفاعی، مراکز تخصصی آموزشی، مدارس ، دانشگاه ها و … هستند در این نوشته به صورت کلی پنج نمونه از این موارد را بررسی میکنیم و بعد در مقالات جدا هر بار یکی از موارد را با جزییات کامل بررسی میکنیم تا بدانیم که کدام موضوع از چه سیستم آموزشی پیروی کرده و چطور میتوانیم آن را راه اندازی کنیم .

من رضا پودینه مربی کسب وکار و مدرس مهارت های فردی و سازمانی ، همراه شما هستم تا با مشاوره و راهنمایی امکان ثبت و راه اندازی یک موسسه آموزشی را با شما بررسی کنم .

آموزش صنعتی پر درآمد درایران و جهان

همانطور که میدانید ؛ یکی از ارزشمند ترین و پر بازده ترین صنایع در دنیا صنعت آموزش است ، این صنعت با توجه به همه گیر بودن  ورشد ابزارها و تجهیزات و فناوری ها در تمام زمینه های مختلف الزامات زیادی را با خود همراه دارد و افراد جامعه نیز همواره برای یادگیری هزینه های زیادی را پرداخت میکنند ، بنابراین این حوزه از لحاظ تجاری هم دارای ارزش بوده و کارایی زیادی دارد .

شما به عنوان یک فرد متخصص و با تجربه در هر زمینه ای که باشید ، میتوانید با آموزش دادن دانسته های خودتان به دیگران به درامد برسید . اما بهتراست هر کاری را قانونی و حرفه ای انجام بدهیم به چند دلیل ؛ دلیل اول اینکه همیشه برای خودمان اعتبار کافی را خلق کرده باشیم ، در ثانی برای ایجاد بستری مناسب برای رشد و تبلیغات امکانات کافی را داشته باشیم ، و سومین دلیل هم این است که همیشه جای دفاع از کارمان را داشته در مقابل مخالفین ، منتقدان و … داشته باشیم . در صنعت آموزش ها همین موارد صدق میکند .

راهبران ثبت
ثبت شرکت ها

قبل از ورود به صنعت آموزش به این نکات توجه داشته باشید :

اولین و کلیدی ترین نکته در صنعت آموزش ؛موضوع آموزشی هست که میخواهید روی آن کار کنید . معمولا موسسات و مراکز آموزشی و آموزشگاه ها بر اساس موضوع از هم جدا می شوند.در بیان این نکته که مگر چند موضوع داریم میتوان گفت به تعداد نیازهای بشر ما موضوع برای آموزش داریم . به صورت تخصصی تمام موضوعات را در ادامه و همینطور در باقی مقالات این حوزه بررسی خواهیم کرد .

مراجع صدور مجوز آموزشی در ایران

بر اساس قوانین ایران ، راه اندازی یک موسسه آموزشی در هر رده و صنعتی نیاز به مجوز  مربوط به خود دارد ، این مجوز ها را معمولا ارگان های دولتی صادر میکنند، اما مهمترین مراجع صدور مجوز های آموزشی در ایران عبارتند از :

  1. وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری

این وزارت خانه به عنوان مرجع علمی و اموزشی کشور با ارائه مجوزهای تخصصی اموزشی اعم از مجوز تاسیس موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی ،مراکز آموزشی علمی تخصصی ، مراکز پژوهشی ، مراکز آموزش الکترونیک و دانشگاه ها بیشترین مانور خود را روی حوزه آموزش های عالی ارائه میدهد .

موسسه غیر انتفاعی رضاپودینه

  1. وزارت آموزش و پرورش

این وزارت خانه به عنوان مرجع علمی  و آموزشی غیر عالی در کشور مسئول ایجاد زمینه های رشد علم آموزی است و بیشترین مانور این مجموعه بر روی آموزش های قبل از دانشگاه و غیر از آموزش عالی است و مجوز هایی اعم از ؛ مدارس غیر انتفاعی ، آموزشگاه های زبان ، آموزشگاه های علمی آزاد ، مراجع کنکور  می باشد .

آموزشگاه زبان رضاپودینه

  1. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

این وزارت خانه به عنوان متصدی امر فرهنگ در جامعه بیشترین زمینه های آموزشی خود را نیز در همین موضوع ارائه میدهد ؛ مواردی اعم از دوره های کوتاه مدت و بلند مدت فرهنگی و هنری و سینمایی و … که در قالب مجوز موسسات فرهنگی و هنری تک منظوره و چند منظوره ارائه می‌کند .موضوعات آموزشی در این موسسات متفاوت است که با بررسی دقیقتر آیین نامه میتوانید به آن دست پیدا کنید ولی من | رضاپودینه | سعی کردم در مقاله ای به عنوان تاسیس و راه اندازی موسسات فرهنگی  این موضوعات و حوزه اموزشی را به صورت کامل بررسی کرده و نقشه راه ان حوزه را برای شما ارائه کنم که بعد ا مطالعه این مقاله با سرچ کلمه موسسات فرهنگی در قسمت جست و جوی سایت میتوانید به آن دسترسی داشته باشید و یا اینکه اینجا کلید کنید . موسسات فرهنگی رضاپودینه

  1. سازمان فنی و حرفه ای

سازمان فنی و حرفه ای یکی از ادارات زیر مجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و متصدی امر مهارت آموزی در کشور است .این سازمان با ارائه مجوز آموزشگاه های فنی و حرفه ای بیشترین موضوع و زمینه تاسیس را در کشور دارد .استاندارد های شایستگی در سازمان فنی و حرفه ای بسیار گسترده تر از دیگر سازمان ها و ادارات است و این مجموعه شرایط بسیار راحت تری نیز در امر تاسیس آموزشگاه نسبت به دیگر ارگان ها دارا هست .معمولا اکثر موضوعات آموزشی که افراد در آن حوزه فعالیت می کنند در یکی از شاخه های آموزشی این سازمان قرارمی گیرد .

تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای رضاپودینه

 

  1. سازمان مدیریتی و برنامه ریزی کشور

این سازمان به عنوان بخشی از بدنه نهاد ریاست جمهوری فعال می باشد و مهمترین حوزه آموزشی در این سازمان آموزش کارکنان دولت است . و مجوزی را نیز با عنوان مجوز برگزاری دوره های آموزشی کارکنان دولت صادر می کند .

  1. سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری

این  سازمان که از بدنه اصلی وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است در حوزه آموزشی نیز موضوعات تخصصی همین حوزه را پوشش می دهد ، مواردی از قبیل موسسات اموزش صنایع دستی ، موسسات آموزشی گردشگری و هتل داری ، از جمله کلیدی ترین موارد و موضوعات ثبتی در این زمینه هستند ، خوشبختانه موضوعاتی که این سازمان اقدام به اعطای مجوز در آن می کند در شاخه های اموزشی سازمان فنی و حرفه ای نیز وجود دارد ، اما مجوز مجزای این مجموعه مزایای زیادی دارد از جمله این مزایا میتوان به ایجاد شبکه پایدار از خدمات و ارتباطاتی که درا ین حوزه وجود دارد اشاره نمود .

تاسیس و راه اندازی موسسه آموزش گردشگری رضاپودینه

 

شما برای اینکه دقیقا بدانید که موضوع انتخابی شما برای ارائه خدمات آموزشی نیاز به چه مجوزی دارد میتوانید با ما ارتباط برقرار کنید و مشاوره تخصصی در این زمینه دریافت کنید . در ادامه و دیگر مقالات نیز یکی یکی با ارائه موضوع فعالیت و نوع موسسه آن را کاملتر بررسی کرده ام که شما میتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

enemad-logo

مراقب کلاهبرداران باشید!
راهبران ثبت هیچ شعبه ی دیگری ندارد
به آدرس سایت توجه کنید:

www.raasabt.ir